DESTINATION PAGE

TUR PROGRAMLARIMIZ

DOĞU KARADENİZ TURU

 

 1. 1.GÜN: 22 30 da Eskişehir’den hareket, Ankara üzerinden Samsuna varıyoruz İlk adım anıtı, Manolya ağaçları içersindeki ATATÜRK anıtını ve Cumhuriyet meydanını, Yüce ATATÜRK’ün Samsuna çıktığı Bandırma vapurunun maketini ziyaret ediyoruz ve Samsundan ayrılıp yeşilin her tonuyla ve bazen hırçın bazen de masum Karadeniz’le buluşmanın verdiği heyecanla, fındık ve kivi bahçeleri arasında, Çarşamba ilçesindeki 850 yıllık Göğçeli, bir başka ismiyle çivisiz Camii denilen ve gerçektende hiç çivi kullanılmadan yapılmış bu muhteşem yapıyı ziyaret edip Ünye ve Fatsa ilçelerini geçip Bolaman mevkiinde Pelit dibi kır gazinosunda Ünye, Fatsa ve Karadeniz’e hakim bir tepede öğle yemeği molası veriyoruz. Çaylarımızı’da içtikten sonra istemeyerekte olsa bu harika yerden ayrılıp Orduya geliyoruz, burada 585 metre yükseklikteki Boztepe’ye çıkıp Orduyu seyrediyoruz Ordudan ayrılıp, Kirazın anavatanı fındığın başkenti olan Giresun’a geliyoruz burada GÜZE fındıkta, fındık ve fındık mamullerinden alışverişi yapıp ikram edilen  çaylarımızı içtikten sonra buradan’da ayrılıp Tirebolu’ya geliyoruz. Cenevizliler tarafından yapılan Tirebolu kalesini ziyaret edip biraz yorgun ama bir o kadarda mutlu ve huzurlu bir şekilde otelimize doğru yola devam ediyoruz.

 2. 2.GÜN: Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Fatih Sultan Mehmet’in Fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in Valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu il olan Trabzon’daki Atatürk köşkünü ziyaret edip, Maçka ilçesinde Altındere milli parkı içinde bulunan orman içersinde, kayalara oyulmak suretiyle yapılmış Sümela (Meryem ana) Manastırını ziyaret edip, Öğle yemeğimizi  yedikten sonra Bıçakları ile ünlü Sürmene’ye ve oradan da Haldızen deresinin önünün Heyelan sonrası kapanmasıyla oluşan Alabalıkları, Yaban Ördekleri, şelalesi ve sakinliğiyle huzur bulacağımız bir doğa harikası olan Uzun göl’e varış çevre gezisi Dik yamaçlar boyu uzanan, çay ekili alanlar arasından yolumuza devam edip, çay diyarı olan Rize’ye oradan da Fırtına deresi ve Fırtına vadisi boyunca sağlı sollu şelalelerin arasından Ayder yaylasına geliyoruz.  ve otelimize varış

 3. 3.GÜN: Batum gezisi otelimize dönüyoruz

 4. 4.GÜN: Kahvaltı sonrası otelimizden  akşam saatlerinde Amasya’ya varıyoruz Yeşilırmak nehri boyunca uzanan yalıboyu evlerini, kaleyi ve kral kaya mezarlarını gece ışıklandırılmasının güzelliğinde görüp otelimize yerleşiyoruz.

 5. 5.GÜN: Kahvaltı sonrasında otelimizden Amasya’dan ayrılıyoruz Yol güzergahımız olan Çorumda leblebi alışverişinden sonra Eskişehir’e varış ve başka gezilerimizde tekrar beraber olmak üzere vedalaşma.

ŞEHİTLER DİYARI ÇANAKKALE EDİRNE TURU

 

1. GÜN: Gece 00.00 da Eskişehir’den hareket yolda vereceğimiz molalarla İstanbul’a varıyoruz. İstanbul’da Eyüp semtinde bulunan ve Medine’ye hicretinde Peygamberimizi (sav).evinde Misafir eden Eyüp Sultan Hz.nin Kabrini ve Eyüp Sultan Camii’ni, Sultan Ahmet Camii ve Kabrini, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Alman Çeşmesi, Dikilitaş Ziyaretlerini tamamlayıp boğazda tekne turu yaptıktan sonra İstanbul’dan ayrılıyoruz ve Edirne de ki otelimizde konaklama.

2. GÜN:. Edirne’de 2.Selim’in (1569–1574) Mimar Sinan’a yaptırdığı Selimiye Camii, Eski Camii, Yivli Minareli Camii, Fatih Köprüsü, Kanuni Köprüsü, İbret taşı ve İstek taşı, Adalet Kasrı, Kırkpınar Meydanı, Balkan Şehitliği, Bayezid Külliyesi ve zamanında hastaların Su, Müzik ve çeşitli Terapilerle iyileştirildikleri Sağlık Müzesi, Balkan savaşları komutanı Şükrü Paşa Anıtı ve müzesi, ziyaretlerinden sonra Edirne’den ayrılıyoruz. (Meşhur Edirne Ciğer tavanın tadına bakmayı da unutmuyoruz) Tarihi Uzunköprü üzerinden Eceabat’a varış.

 

Bastığın yerleri Toprak diyerek geçme tanı,

Düşün altında Binlerce Kefensiz yatanı

 

Diyerek, Çanakkale’yi geçilmez yapan 253 bin Şehidimizin bulunduğu, Kemikle Çeliğin harman olduğu Gelibolu Yarımadası’nı sizlere bütün ayrıntılarıyla Anlatıp Tanıtmaya başlıyoruz. Önce Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Kaşıklı Dede, Kilit bahir köyü ile Kilit bahir Kalesi ve Hamidiye Tabyalarından sonra Mecidiye Tabyalarının bulunduğu yerde 276 kg.lık Top Mermisini tek başına Topun Ağzına sürüp Dev Zırhlı OCEAN Gemisini batırmak suretiyle Savaşın gidişini değiştiren Seyit Onbaşıyı ziyaret ediyoruz. Havuzlar ve Soğanlı Şehitliklerinden sonra Alçı tepe Köyüne ve burada bulunan Salim Mutlu Müzesini geziyoruz. Daha sonra Yarbay Hasan Bey Şehitliğini, Abide ve Şehitliği, İlk

 

 

Şehitler Abidesi ve Ertuğrul Koyunda bulunan 63 Arkadaşı ile birlikte Tam 3 Alaylık Düşman Askerine karşı Kahramanca direnen Yahya Çavuş Şehitliğini Ziyaret ediyoruz.

 

Bir Kahraman Takım ve de Yahya Çavuştular,

Tam Üç Alayla burada Gönülden Vuruştular.

Düşman Tümen sanırdı bu Şaheser Erleri,

Allah-ı arzu ettiler, Akşama Kavuştular.

 

Daha sonra Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt, Bomba Sırtı, Yarbay Hüseyin Avni Bey Şehitliği ve 57nci Alay Şehitliğini Ziyaret edip Kuzey Cephesinin en Kanlı Çarpışmalarının yapıldığı Siperleri ve Kitabeleriyle, Atatürk’ün Göğsünde bulunan Cep Saatine Kurşun isabet eden Conk bayırını Ziyaret ediyoruz. Eceabatta konaklama.

Ey! Şehit oğlu Şehit, isteme benden Makber!

Sana, Ağuşunu açmış duruyor PEYGAMBER.

 

3 GÜN: Kahvaltıdan sonra otelden ayrılıp Feribot ile Çanakkale’ye geçiyoruz. Çanakkale’de Aynalı Çarşı, Çimenli Kale, Güneş saati, Nusrat Mayın Gemisinin Maketi ve Truva Atının Maketini Ziyaret ediyoruz ve Çanakkale’den ayrılıp tarihi  Assos ve Behramkale’yi ziyaret edip kadırga koyunda deniz molası zeytin ve zeytinyağı diyarı küçük kuyu altınoluk üzerinden  yolda vereceğimiz molalarla Eskişehir’e varış.

PEYGAMBERLER ŞEHRİ ŞANLIURFA KONYA GAP TURU 

1. GÜN: 07.00 da Eskişehir’den hareket. Kirazlı bahçe Dinlenme Tesislerinde Kahvaltı ve Çay Molası. Akşehir’de Nasreddin Hoca’nın Türbesini ve Gülmece Parkını Ziyaret ettikten sonra Konya’ya doğru Yola çıkıyoruz. Konya’da Mevlana Celaleddin-i Rumi Hz. Kabrini, Mevlana Müzesi ve Selimiye Camii’ni Ziyaret ettikten sonra Öğle Yemeği için Halil İbrahim sofrasına  Gidiyoruz..Konya’nın Meşhur Etli Ekmeğinin ve Tandır Kebabının tadına bakıp, Buz gibi Ayranlarımızı yudumladıktan sonra Şems-i Tebrizi Hz. Türbesini Ziyaret ediyoruz. Daha sonra Alaaddin tepesi ve üzerindeki Alaaddin Camii’ni ve Camii Avlusundaki Selçuklu Hükümdarlarının Kabirlerini Ziyaret edip, Konya’dan ayrılıyoruz. Karaman ve mut üzerinden Silifke’ye iniyoruz. Silifke’de konaklama

2. GÜN: Otelde yapacağımız Kahvaltı’dan sonra Silifke Yakınlarındaki, Astım Hastalarına iyi geldiği söylenen Sarkıtları ve Dikitleriyle Muhteşem bir Güzelliği olan Astım Mağarasını, İçine inip çıkmak mümkün olduğu için Yıkılmış Kilisesi ve meyve Ağaçlarıyla Cennet denilen. İçine inip çıkmak mümkün olmadığı için Cehennem denilen Obrukları Ziyaret edip, Silifke Kalesi’ni gördükten sonra,  Silifke’den ayrılıp, Akdeniz Boyunca uzanan Sahil Yolundan Kızkalesine oradan da Kuran’da bahsi geçen ve Allah tarafından 309 yılı uyku halinde geçiren Endülüs Dağındaki Ashab-ı Kehf Mağarasını Ziyaret edip, Tarsus’ta bulunan Danyal Peygamber’in ve Halife Memun’un Kabrini, Şit Peygamber, Lokman Hekim ve Bilal Habeş-i nin Makamlarını, Ulu Camii ve Makam Camii’ni Ziyaret ediyoruz. Nur Dağlarını ve Otobanda bulunan Muazzam Tünelleri ve Viyadükleri geçip,  Şanlı Urfa’da Otelimize yerleşiyoruz. Güneş battıktan sonra Işıklandırılmak suretiyle çok güzel bir görüntü veren Balıklı Göl’e Akşam Gezmesine çıkıyoruz.

3. GÜN: Kahvaltıdan sonra,  Eyyubiye Mahallesindeki Kuran’da bahsi geçen. Eyyup peygamber’in Hastalanıp Yedi yıl çile çektiği Sabır Mağarasını. Ayağını yere vurmak suretiyle çıkan ve Şifalı olduğu söylenen Kuyuyu ziyaret edip, Suyundan içiyoruz. Öğlen Yemeğinden sonra İbrahim Peygamber’in Doğduğu Mağara, Ateşe atıldığı ve Mancınıkların bulunduğu Kale, Ateşin Göle, Odunlarında Balığa dönüştüğü Halil-ür Rahman Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Rızvaniye Camii ve Ayn Zeliha Gölünü Ziyaret ediyoruz. Şanlı Urfa’nın Tarih kokan Çarşılarında Alış Veriş için serbest zaman ve Otelde Konaklama. Sıra gecesi (ekstra)

4. GÜN: Kahvaltıdan sonra Peygamberler Şehri Şanlı Urfa’dan ayrılıyoruz. Birecik’te bulunan  Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarını ve Birecik Kalesini görüp Fırat nehri boyunca yolumuza devam edip Halfeti’ye varıyoruz. Burada baraj gölü suları altında kalan köyleri ve eski Halfeti’yi tekne turu ile gördükten sonra halfetiye özel Fırat nehrinde yetişen Şabut balığını yemek için baraj gölü üzerindeki restoranımıza geliyoruz. Yemek sonrası Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gazi Antep’te Yuşa Peygamber’in Makamını ziyaret edip, Çay, Antep Fıstığı, Kırmızı Biber, Bakır, Gümüş ve Elektronik Eşyaların satıldığı Çarşıda serbest zaman. Gazi Antep Ziyaretlerimizden sonra Adana’da bulunan, 25 bin kişinin Namaz kılabildiği Seyhan Nehri Kenarındaki, Sabancı Ailesinin Büyük Katkılarıyla tamamlanan Merkez Sabancı Camii’ni Ziyaret edip, Tarsus’a geçiyoruz. Burada Tarsus Belediyesince Battığı Yerden çıkartılarak Müze haline getirilen, Nusrat Mayın Gemisini ve Çanakkale Şehitleri Parkı’nı Ziyaret ediyoruz. Silifke’deki Otelimize gelip yerleşiyoruz.

5. GÜN: Otel’de yapacağımız Kahvaltıdan sonra silifke’den ayrılıp, Göksu Nehriyle birlikte Toros Dağlarından, Çam Ağaçları ve Meyve Bahçeleri Arasından Akşam Saat 23 00 sularında Eskişehir’e varıyoruz. Bir başka gezimizde tekrar bir arada olmak üzere vedalaşıyoruz.

BATI KARADENİZ TURU

1. GÜN: Akşam 24.00 da Eskişehir’den hareket. Yol boyu vereceğimiz molalarla ve sabah kahvaltısından sonra ilk ziyaret yerimiz, Ereğli’de bulunan Cehennem Ağzı mağaraları ve kaya Kilisesi. İçinde Göl olan bu doğa harikası Mağaraları ve Kiliseyi ziyaret ettikten sonra Zonguldak ve Bartın’ı geçip, İnkum’a varıyoruz. İnkum’da denizin tadını çıkarttıktan sonra, 1460 yılında, karadan ve denizden kuşatarak Fethettiği Amasra’yı Tepeden seyreden Fatih Sultan Mehmet, yanındaki Lalasına “Burası Çeşm-i Cihan mı ola”(Dünyanın Gözleri) dediği ve gerçektende iki koy üzerine bir yarımada olarak uzanan Amasra’ya tepeden baktığınızda siz de Dünyanın gözlerini göreceksiniz. Amasra Kalesi ve Tarihi Yarımadadaki tekne turu ile Tavşan Adasının görülmesinden sonra, Kaleden inerek Tahta gereçlerin satıldığı Çekiciler çarşısında serbest zaman sonrasında  Amasra’dan ayrılıp Safranbolu konaklama.

  2. GÜN: Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası . Bugün için yaşayan tarihimiz, gelecek için çocuklara mirasımız olan Müze Kent görünümündeki Safranbolu İlçesini Hıdırlık Tepesinden Kuş bakışı seyredip fotoğraf çektikten sonra, Safranbolu’ya özgü özel Safranlı Lokum çeşitlerinden tadımlık ikram ile alış-veriş için serbest zaman. Safranbolu’dan Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Burada, Deveci hanı, İsmail bey Camii ve Külliyesi, Nasrullah Camii ve Meydanı, Ayağı yanık Türbesi, Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi, Kastamonu Kalesi, Kaya Mezarları, Tarihi Saat Kulesi ziyaretlerinden sonra Tarihi Eflânili Konağını ziyaret edip Kastamonu’ dan ayrılıyoruz. Sinop otel konaklama.

3. GÜN:  Kahvaltıdan sonra Dünyanın sayılı Fiyort’larından olan ve Denizin sürekli olarak küçük bir koy’a dalgalarının vurmasıyla oluşan ve günden güne iç kısımlara doğru bu koy’u büyüten Hamsaroz Körfezini ziyaret ediyoruz. 1215 yılında yapılmış olan Sinop Kalesinin içinde bulunan ve 1882 Yılında Veysel Paşa tarafından yaptırılan Sinop Cezaevini, Kırım Harbinde Rus Askerleri tarafından Şehit Edilen Türk Askerlerinin ceplerinden çıkan Para ile yaptırılan Şehitler Çeşmesini, Alaaddin Camii, Pervane Medresesi ve Seyyid Bilal Türbesi ziyaretlerinden sonra Amasya’ya hareket.Amasya’ da Kral Kaya Mezarları,  Bayezit Camii ve Külliyesi, Amasya Müzesi, Ferhat’ın Aşkı Şirin uğruna açmış olduğu su kanalları ziyaretlerinden sonra Şifalı Gözlek Termal otelde konaklama.  

 4. GÜN: Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında, çorum leblebi alışveriş molası Yol güzergâhı üzerinde vereceğimiz molalarla saat 23.00 gibi Eskişehir’e varış.       Bir başka güzel gezimizde buluşmak üzere vedalaşma.

 KAPADOKYA TURU

Gece 23:00 da belirtilen yerden hareket. Yolda verilecek molalar ile sabah saatlerinde Selime köyüne varış.

 1. 1.GÜN: Melendiz Çayı kenarında sabah kahvaltısı. Kahvaltı sonrasında Derinkuyu yer altı şehri, Uç Hisar Kalesi, Paşa Bağı, Güvercinlik Vadisi, Göreme, Avanos Çömlek İmalathaneleri  ziyaretleri sonrası otel konaklama.

 2. 2.GÜN: Sabah kahvaltısı sonrasında Selime harabeleri, Ihlara vadisi ziyareti sonrasında  Eskişehir’ e hareket. Tuz Gölü fotoğraf çekimi.  Eskişehir’ e varış.

OLİMPOS TURU

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
- 3 GECE KONAKLAMA
- 4 SABAH KAHVALTISI
- 3 AKŞAM YEMEĞİ
- LÜKS ARAÇLA ULAŞIM
- TUR SİGORTASI

GRUPLARA ÖZEL TUR HİZMETLERİ

DETAYLI BİLGİ İÇİN

BİZE ULAŞIN

26 ÖZTEZCAN TURİZM 

HAMAMYOLU CADDESİ NASİP PASAJI NO:96/17 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR 


Tel: (0222) 230 76 26

Fax: 0 (222) 230 62 06,

GSM:0 (532) 294 80 88 - 0 (532) 770 0475

0 (542) 236 3743

 • Instagram Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Facebook Social Icon
 • Google Places Social Icon